REGRES GROUP

PRZYJACIELE

slawek-orwatSławek Orwat – Muzyki słuchał wcześniej niż potrafił mówić. W dojrzałość wprowadził go stan wojenny. Przez półtora roku był redaktorem muzycznym tygodnika Wizjer oraz współorganizował dwie edycje WOŚP w Luton, gdzie także prowadził polskie programy w internetowym radio Flash i brytyjskim Diverse FM. W roku 2010 założył kabaret 3 x P, który wystąpił m.in podczas imprezy poprzedzającej zawody strongmanów Polska – Anglia. Z londyńskim magazynem Nowy Czas współpracuje od marca 2011 a od roku 2015 z portalem Polski Wzrok z siedzibą w Bedford (UK). W latach 2012 – 2014 prowadził autorską audycję Polisz Czart na antenie brytyjskiego radia Verulam w położonym niedaleko Londynu St. Albans. Program ten był przez rok także emitowany na platformie radiowej Fala FM z siedzibą w kanadyjskim Toronto, a od czerwca 2015 jest nadawany na antenie Radia Near FM w Dublinie (Irlandia). W lipcu 2012 związał się z warszawskim magazynem JazzPRESS, a w październiku tego samego roku z wychodzącym w Sosnowcu kwartalnikiem Lizard. Tłumaczenie jego wywiadu z Leszkiem Możdżerem ukazało się w brytyjskim magazynie London Jazz. Poza działalnością dziennikarską można go także spotkać w roli konferansjera. Największą imprezą, jaką miał okazję zapowiadać dla blisko 2,5 tysięcznej widowni był zorganizowany przez Buch IP 8-go marca 2014 londyński koncert Nosowskiej, Brodki i Marii Peszek. W styczniu 2014 współorganizował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Hull.

ewa-prokopiakNazywam się Ewa Prokopiak Budzyńska. Z grupa REGRES jestem związana od początku świata, czyli od lat 80 poprzedniego stulecia. Zawsze lubiłam zespół i jako pierwsza przyklasnęłam pomysłowi reaktywowania przez Darka Klimaszewskiego. Obecnie mieszkam w Badenii – Wirtembergii, w uroczym mieście uniwersyteckim Freiburg im Breisgau, zajmuję się niepełnosprawnymi dziećmi i szyciem kostiumów teatralnych, ale ani odległość ani prac zawodowa nie koliduje z moim zainteresowaniem sukcesami Regresu. Trzymam za nich kciuki!

 

 

 

e_bujakEdyta Bujak – Od 12 lat mieszka w Austrii, gdzie promuje polską muzykę. Jest dziennikarką polonijnego radia PoloNews. Prowadzi autorską audycję radiową „Śladami Polskiego Rocka”. Gośćmi radiowymi Edyty są postacie ze świata muzycznego, od debiutantów po gwiazdy największego pokroju polskich scen muzycznych, a jej audycje cieszą się dużym powodzeniem wśród słuchaczy nie tylko w Austrii, ale i na całym świecie.
Edyta jest też autorką książki „Moja mała aleja róż”, której premiera miała miejsce w grudniu 2015 roku.
https://www.facebook.com/sladamipolskiegorocka/
https://www.facebook.com/polonewsLinz/
https://www.facebook.com/Edyta-Bujak-1704844816403254/

Facebook