REGRES GROUP

MÓWIĄ O NAS

Ostatnio uaktywniły się organizacyjnie jeleniogórskie „dinozaury” muzyczne i oprócz cały czas aktywnego „Leniwca” wrócił na estrady postpunkowy „Fort BS”, bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez dawnych fanów, a dopiero co dostałem nowe nagrania rockowej ekipy „Regres” w odnowionym przez lidera, Darka Klimaszewskiego, składzie!
Nowe kompozycje, inny wokalista i solidne, rockowe brzmienie bez wydziwiania i nie przekombinowane zbędnymi „pomysłami” to mocne punkty powracającego „Regresu”!

Pamiętam ich niełatwe początki sprzed lat, kiedy to skład zmieniał się z tygodnia na tydzień, ponieważ grający wówczas muzycy tworzyli różne konfiguracje, szukając sobie najbardziej odpowiadającego im muzycznie miejsca.

Tak było np. z Jarkiem Łukomskim, który szybko ewoluował wówczas w kierunku wysmakowanego estetycznie art rocka późniejszego „Guliwera”, a przecież „Regres” Darek zaczynał tworzyć właśnie z nim…

Darek pozostał wierny klasycznemu rockowi do dzisiaj i w nowych nagraniach słychać lata doświadczenia.
Nie doszukamy się tam odkrywczych brzmień czy skomplikowanych formalnie i technicznie aranżacji.

Jest to co być powinno i co zawsze jest chętnie słuchane – kawałek prawdziwego, wysokoenergetycznego rocka, pompującego słuchaczom w żyły sporą dawkę adrenaliny!
Z przyjemnością posłucham ich na żywo!…

Mirosław TUBAS Szefer

Facebook